Telefonun Yararları

telefonTeknolojinin gelişmesine bağlı olarak gelişen ve insan hayatını büyük ölçüde kolaylaştıran icatların başında gelir “telefon“…

Çağımızın en önemli icatlarından biri olan telefon, ilk olarak evlerimizi süsledi, daha sonra telefon ile ilgili çalışmalar devam etti ve bugün ki gibi cebimize girdi. Bugün bakıldığı zaman telefon, sadece konuşmak amacıyla değil çok fonksiyonel bir yapıyla donatılmıştır. İnsanların her anını kapsayan ve en olmazsa olmaz buluşlardan biridir. Telefonun yararlarından ilki şüphesiz ki, konuşmaya yaraması ve insanlarla olan diyalogumuzu pekiştirmesi diyebiliriz. Haberleşme sorununu ortadan kaldıran ve mesafe kavramını kökünden çözüme kavuşturan telefonun milyonlarca yararları var. Öyle ki, telefon hayatımızda olmasaydı, hiçbir işimizi bu kadar hızlı çözüme kavuşturamazdık.

telefon

Akıllı Telefonların Yararları

Bugün, Dünya’nın gelişmesinde ve küreselleşmesindeki en temel faktördür telefon. Telefonun yararları, insanların özlemini giderir, mutluluklarını sevinçlerini arttırır. Ayrıca, tüm işlerin kolaylaşmasına yardımcı olur ve insanlar arasındaki iletişimin daha faal ve aktif bir şekilde oluşmasına yardımcı olur. Özellikle son dönemlerde “akıllı telefonun” ortaya çıkmasıyla birlikte insanlar daha kolay erişim fırsatı buldu ve koca koca bilgisayarların, tabletlerin yerini telefon aldı, artık sokakta, kahvede, okulda, işte fark etmez her an her yerde telefondan internete girerek hem zaman geçirme imkanı bulur hem de “sosyalleşme” fırsatı yakalar. Çoğu zaman hayat kurtarıcıdır; yangın, deprem, sağlık sorunu gibi durumlarda telefonun yararlarını çokça görmek mümkündür. Çünkü herhangi acil bir durum oluştuğu zaman telefon yardımıyla saniyeler içerisinde hemen ambulansı, itfaiyeyi çağırabilir olası bir kaosun oluşmasının önüne geçilir.

telefon-ticaret-yararlariTelefonun Ticarete Yararları

Telefonun gelişmesi her bağlamda telefon dünyasını etkiler, ayrıca bugünlerde telefonun bir diğer yararı ise “e-ticaret” kavramıdır. “E-ticaret” sayesinde insanlar, telefonlarıyla oturdukları yerden beğendikleri bir kıyafeti sipariş edebilir, bir uçak biletini evinin konforunda satın alabilir ve evlerine getirtebilir. Bankacılık işlerinin tek tuşla halleder. İyi bir dosttur telefon, kişinin hiç bilmediği bir sokakta kaybolması durumunda telefondan hemen baz istasyonuna gidilir ve adres tespit edilir. Yüz yüze görüşmeler sayesinde insanların daha aktif olmalarına yardımcı olur. Aslında telefon, hayatımızın her anında bizim yanımızdadır. Telefonun yararları; ulaşım ağından sağlık sektörüne kadar her alandadır. Bu yüzdendir ki, bilim insanları her geçen gün “daha nasıl büyük bir gelişme/yol kat edebiliriz” düşüncesiyle hareket etmekte ve buluşlarını hayata geçirmektedir.

You may also like...

10 Responses

 1. Feme dedi ki:

  İşime çoookk yaradı thank you. Allah sizden razı olsun

 2. Feme dedi ki:

  Saolun

 3. Anonim dedi ki:

  Çok uzun

 4. Berktuğ dedi ki:

  Tskederim

 5. Sema aydın dedi ki:

  Bence çok güzel bir site herşey var

 6. Ahmet dedi ki:

  Telefonun yararları

 7. Necla dedi ki:

  Faydalı bilgi olmuş

 8. Anonim dedi ki:

  İyi….

 9. Anonim dedi ki:

  çok teşekkürler.

 10. Anonim dedi ki:

  PROJE ÖDEVİMDE KULLANIYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.