Spermin Faydaları ve Yararları

Erkeklerin testislerinden üretilen sperm, yüksek miktarda “protein, B12, C” vitamini içerir. Spermin yararları içerdiği enzimlerde ve aminoasitlerde görülür. Spermin yararlarının oluşmasındaki en temel etken, testis içerisinde üretiliyor olmasından geçmektedir. Spermin bilinen yararlarından biri “cilde” olan yararıdır.

spermmm

Spermin Cilde Faydaları ve Yararı

Günümüzde birçok kadın, spermi yüzlerine sürerek gençleştiklerini ve çeşitli cilt lekelerinden kurtulduklarını dile getirmiştir. Birçok bilim insanının yaptığı tespit ve tetkiklerde bu durumu destekler niteliktedir. Kozmetik dünyasının kadınlar için üretmiş olduğu “gündüz kremlerinin” içeriğinde de insan spermi olduğu ileri sürülmektedir. Çeşitli kaynaklarda spermin yararlarından bahsetmiş ve insan spermi katılarak üretilen kremlerin/jellerin kullanımında hiçbir yan etki görülmeyeceğini dile getirmiştir. Tam tersine, gündüz kremi içerisine katılan insan sperminin yararları çok fazladır, özellikle cildin gençleşmesine yarar sağlamaktadır. Sperm; moral vericidir, kadınların daha az üzülmesine daha fazla mutlu olmasına yardımcı olur. Spermin yararları arasında, içerisindeki kimyasallar sayesinde kadına sağlamış olduğu moral verici etkiyi söylemek mümkündür. Sperm içerisinde yer alan ve spermin yararlı olmasına yardımcı olan kimyasallar ise, “luteinizan hormunu, testosteron ve prostaglandinlerdir”. Bu kimyasallar, kadınların yapısında var olan vajinaları tarafından emildikten sonra büyük bir haz verdiği ve kadını mutlu ettiği bilinmektedir. Spermin faydalı olduğunun bilincinde olan çiftler, cinsel hayatlarına daha fazla özen göstermektedir. Çünkü spermin yararlarından biri olan, kadınların daha az depresyona girmesi ve daha sakin bir yapı ortaya koyması sağlıkları açısından çok etkilidir. Spermin yararları arasında söyleyebileceğim bir diğer konu ise, ağız yoluyla tüketilen spermlerin sağlığa faydası;

Spermin Sağlığa Faydaları ve Yararı

Human sperm cells

Human sperm cells

Ağza alınan sperm, içerisinde barındırmış olduğu proteinleri sayesinde tam bir protein deposudur ve iyi bir şifa kaynağıdır. Ağız yoluyla yutulan spermin faydaları, doyurucu olmasıdır. Spermin bir diğer yararı ise, vücutta oluşan yaraları iyileştirme özelliğidir. Ayrıca sperm, kişinin baş ağrısını gidererek migren gibi rahatsızlıkların, daha hafif atlatılmasına yardımcı olur. Kadınların vücutlarında oluşan portakal şeklindeki gözeneklerin giderilmesinde ve dudakta çıkan uçuğun iyileştirilmesinde de spermin yararı ve etkileri büyüktür. Bu yüzden selüloit sıkıntısı çeken bayanlar, spermin faydalarını göz ardı etmemelidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.