Sosyal Medyanın Yararları ve Faydaları

sosyalmedya-yararlariSosyal medya, günümüz teknolojileri kullanılarak üretilmiş en popüler iletişim aracıdır. Hemen hemen herkesin büyük merak ve ilgi duyduğu sosyal medyanın en önemli yararlarından biri, dünyada olup biten tüm haber, bilgi ve belgeyi bir “tıkla” ayaklarınızın altına getirmesidir.

Sosyal medyanın yararları, insanlara daha çok özgüven kazandırarak, hayatlarında belli başlı birtakım tabuları yıkma imkânı kazandırması ve korkmadan/çekinmeden duygularını ifade etme olanağı sunmasıdır. İnsanların her an dünyada olup biten gelişmelerde haberdar olması ve olayla arasında bağ kurup gündemden geri kalmayan insanlar, bildikleri her bilgi karşısında daha bir mutlu olurlar. “twitter, instagram, facebook, snapchat, youtube” derken hayatımızın bir parçası olan bu sosyal medya unsurları iletişimin can damarıdır. Öyle ki, insanlar her gün bir kez bile olsa bu adresleri ziyaret etmekte ve kendilerine/ailelerine ait bir şeyleri insanlarla paylaşmaktadır. Yapılan bu paylaşımlar, insanların daha iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır, ayrıca insanlar genellikle paylaştıkları gönderilerde ruh hallerini göstermek istedikleri kişilere ulaştırırlar. Sosyal medyanın bir diğer yararı ise, kişilerin kendilerini özgür hissetmeleridir.

sosyal-medya-yararlariSosyal Medyanın Topluluklara Yararları ve Faydaları

Sosyal medya sayesinde tüm bilgileri sınırsız bir şekilde takip edebilir ve ilgilenebilirsiniz. Eskiden olduğu gibi kısıtlı bültenlerden yararlanmaya çalışmaktansa, sosyal medyanın yardımıyla tüm bilgilere kolaylıkla erişim sağlamaktadır. İnsanlar, çatışmalar sayesinde hiçbir şekilde korkmadan bir ortam içerisine girmekte ve korkmadan/çekinmeden dile getirebilmektedir. Sosyal medyaya, insanların sıcak bakması ve yadırgamamasıyla birlikte, insanlar sosyal projeleri bu platformlarda duymakta ve geniş kitlelere ulaştırıp daha çok bütçe toplamaktadır. Özellikle, kızılay gibi önemli kuruluşlar, herhangi bir topluluk için yardım talep edeceği zaman bu sosyal medyadan yararlanmaktadır. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde, uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşımızı sosyal medya sayesinde bir çırpıda ulaşma kolaylığı yakalamaktadır. Sosyal medyanın yararları, 7/24 istenilen zaman diliminde online olarak işleri yapmak mümkün olup, her an geniş bir kitleye hitap etme lüksü vardır. Ayrıca, insanların canı sıkıldığında, dışarı çıkıp gezmek istediklerinde sosyal medyadan yararlanarak gidebileceği yer ile ilgili bilgi alabilir en çok tercih edilen popüler mekanları öğrenebilirler.

social-media-yararSosyal Medyanın Girişimcilere Yararları ve Faydaları

Sosyal medyanın yararları, işyeri ya da herhangi bir işletmenin karlılığını arttırmak amacıyla çeşitli kampanyaları, reklamları, bu platformlar yardımıyla insanlara duyurmakta ve çok fazla rağbet görmektedir. Müşteri portföyünü arttırmanın en iyi yolu sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaktır. Sosyal medya da yoğun bir şekilde geçirilen zaman, çoğu zaman insanlara umut ışığı olmakta ve yeni iş olanakları sunmaktadır. Dünyaca ünlü ve çok satılan markaları tek çatı altında toplayıp bilgi almakta sosyal medyanın yararlarından biridir.

You may also like...

2 Responses

  1. hakan dedi ki:

    Aslında sosyal medya insanları zehrilemktedir

  2. Anonim dedi ki:

    Face kotu insta o da kotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.