İnternetin Yararları

Günümüzde interneti 7 den – 70 e herkes kullanmaktadır. İnternet deyince çoğu insanın aklıma (google, facebook ,twiter ) vb. sosyal paylaşım siteleri gelmekte internet bu kadar ufak bir ağ değildir. Peki, aslında internet nedir ve internetin yararları nelerdir.

İnternet: Bilgisayarların kablolu veya wireless yoluyla bir birlerine bağlandıkları ağdır. Yani internete bağlı olan tüm bilgisayarların birbirlerine toplu olarak fiziksel temasları bulunmaktadır. Bu bağlantı kullanılan internet hizmetleri ile bir birleri arasında veri alışverişi sağlamaktadır. Oluşan internet ağının ve trafiklerinin yönetimi firewall ile sağlanmaktır. Kısacası internet bilgisayarların birbirleri ile veri akılışını sağlatan ve iletişim kurduran başlantıdır.

2İnternetin Yararları

 • İnternet veri akışını hızlandırarak günümüzdeki haberleşmenin sınır tanımamasını sağlamaktadır. Bu sayede mesafe tanımaksızın yazılı ve görsel haberleşme yapılabilmektedir.
 • İnternete yapılan paylaşımlarla bilgilere ulaşma hızımızı artırır ve kütüphane görevi görmektedir. Birçok bilgiye detaylı şekilde birkaç saniye ulaştırır.
 • İnsanların kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlar. Özgür olduğumuz bir platformdur.
 • İnternet kişilerin kendilerini geliştirmelini ve bilgi sahibi olmalarına katkı sağlar.
 • İlgilendikleri hobiler veya bilim dalları ile ilgilenen kişilerle tanışma ve bir birlerine bilgi ve tecrübe paylaşmalarını sağlar.
 • Sosyal pazar üzerinden daha az maliyetli ve daha çok kişiye hitap eden ürünler satabilme imkânı sağlar. Ufak maliyetli büyük kazançlı kazanç imkânı sağlar. Girişime açık ve sürekli gelişmektedir.
 • Birçok yere gitmeden görsel paylaşımlar ve bilgilerle birçok yer hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

İnternet günümüzde kötü bir alışkanlık olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise kullanıcıların genelde sadece sosyal paylaşım sitelerini kullanmalarıdır. İnternet birçok bilgiyi içinde bulunduran ve gelişen ekonomi ile bir çok kişiye kazanç sağlayan platformdur. Google gelişmesi ve kullanımın yaygınlaşması ile öğrenilmek istenilen doğru bilgiye kısa sürede ulaşılmasını sağlayarak katkıda bulunmuştur.

İnternet bilgi öğrenmemin ve kendimizi geliştirmenin en kolay, pratik ve ucuz yoludur.

Yararlı bilgiler …

www.yararlari.com

You may also like...

17 Responses

 1. Bence çok iyi olmuş ♡♡♥♥

 2. Anonim dedi ki:

  Çokgüzel

 3. Anonim dedi ki:

  YARINA TARTIŞMAM VARDI ÇOK TÜZEL ÇOK TEŞŞEKKÜR EDERİM ????❤️❤️

 4. PLATON dedi ki:

  Gayet başarılı bir makale olmuş elinize sağlık

 5. Anomin dedi ki:

  Çok. Güzwl

 6. Selcan dedi ki:

  Ödevim için yararlı oldu. Teşekkürler

 7. Anonim dedi ki:

  Çık güzel

 8. Anonim dedi ki:

  Çok iyi

 9. Anonim dedi ki:

  Çok Çok çok iyi

 10. anonim dedi ki:

  haftaya tartışmam vardı teşekkürler

 11. Anonim dedi ki:

  Çook güzel

 12. Anonim dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok güzel

 13. Anonim dedi ki:

  cok güsell

 14. DMN dedi ki:

  Aşırı güzel olmuş elinize sağlık sizin sayenizde tartışmada sunumum çok iyi olucak ve ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK GÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜZZZZZZZEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLLLLLLL 1 NUMARAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. Bir dedi ki:

  Teşekkürler çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.