Aloe Vera’nın Yararları

Aloe vera bitkisi görünüş olarak yeşil, uzun sivri yapraklı, etli bir yapıya sahip olan aloe vera bitkisi kenarlarında ufak dikenler yer almaktadır. Aloe vera bitkisinin 300 çeşit farklı çeşidi vardır. Bu bitkinin bazı türleri çiçek açabilmektedir.

Aloe vera Dünya Sağlık Örgütü (WHO) nün Seçilmiş Tıbbi Bitkiler monografında ayrı bölümler halinde incelenmiştir. Bitkinin sağlık ve kozmetik alanlarında kullanılmasının sebebi bitkinin oldukça yararlı etkilere sahip olmasıdır. Yararlı katkılarından dolayı Aloe vera bitkisi tıbbi amaçlarla yararlanılmaktadır.

nocanvas_aloe-vera-isc6xYaraları,

*Cilt hastalığı olarak bilinin sedef hastalığının uzun süren tedavisinde Aloe vera bitkisinden yararlanılmaktadır.

*Kadınlarda ve ilerleyen yaşlarda görülen kemik erimesi rahatsızlığına, kemik güçlendirici olarak bilinen Aloe vera bitkisi oldukça yararlıdır.

*Birçok cilt hastalığına karşı (sivilce, ekzema vb.) hastalıklara besleyici ve onarıcı etkisinden dolayı Aloe vera bitkisi yararlıdır.

*Vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmemizi sağlamaktadır.

*Yapılan araştırmalarda, hepatit hastalığı sonucu karaciğerde oluşan tahrip olan hücrelerin Aloe vera bitkisinden elde edilen maddeler ile onarıldığı ortaya çıkmıştır.

*Mantar hastalıklarının yayılmasını ve oluşan hastalığın hücrelerinin öldürerek hastalığın giderilmesine yarar sağlar.

*Kızamık, HIV ve Herpes gibi hastalıklara yakalanılmasına ve yakıldıktan sonra tedavisinde Aloe vera bitkisi iyi geldiği bilinilmektedir.

Doğada bulunan Aloe vera bitkisi insan sağlığı açısından oldukça yararlı bilinen Aloe vera bitkisi, günümüzde  tıp ve sağlıklı kozmetik ürünler kategorisinde kendine yer bulmaktadır

 

Yararlı bilgiler. . .

www.yararlari.com

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.